FI MVA FinnSieger Raappavuoren Näköharha kävi eilen uusintaultrauksessa Päijät-Hämeen Eläinlääkäriasemalla. Pentuja ei näkynyt ainoataan. Harmi, mutta näin ne joskus menevät. Kasvattajan suruja.
Olemme tehneet pentusuunnitelmat ensi keväälle. Emänä tulee olemaan Akantytär Raappavuoren Murheenkryyni ja juoksua sille odotellaan joulu-tammikuussa. Asiasta tulee lisää tarinaa, kunhan asiat etenevät. Kasvattajan iloja!
Iso kiitos kauniiden kasvattityttöjemme omistajille luottamuksesta ja erinomaisen sujuvasta yhteistyöstä 💞
Meillä on vietetty upeita kesäpäiviä. Varhainen lintu nappaa parhaat madot ja koska olemme varhaisia ihmisiä, niin liki joka päivä pääsemme jo kauan ennen puolipäivää nauttimaan hellepäivien iloista.
Omat upeat akkamme
Ei kommentteja:
Lähetä kommentti